SÖĞÜTLÜDERE ALABALIK YUMURTASI VE YAVRUSU ÜRETİMİ TESİSİ  
   

Söğütlüdere Köyü Yukarıdere Mevkii’nde şirket arazisi üzerine 1986 yılında kurulan tesisimiz, ülkemizin en büyük üretim kapasitesine sahiptir. Son yıllarda yapılan gerçekçi yatırımlarla ve gerçekleştirdiği ihracatla adını uluslararası mecraya taşımıştır.

Tesisimiz iki ayrı su kaynağından yararlanmaktadır. Suyun kalite ve özelliği yumurta ve yavru balık üretiminde aranan standart ve niteliklerin üzerindedir. Tesisimizde 650 lt/debiye, yıl boyu 8,5 derece sıcaklığa ve 8,2 PH değerlerine sahip su kullanmaktadır. Arazinin eğilimli yapısı, enerji kullanılmadan yeniden suyun kullanımına olanak tanıdığı için çok değerli olan su kaynağından en verimli şekilde yararlanılmaktadır. Bu durum ve kullandığımız suyun kalitesi sektörde çalışan diğer tesislerin de övgülerine neden olmaktadır.

Tesisimizde, 231 adet dikey akışlı kuluçka dolabı, 474 adet değişik boyutlarda polyester ilk beslenme tankları, yine değişik boyutlarda 67 adet ön büyütme havuzları ve anaçların stoklanması ile sofralık balık üretiminde kullanılan 50 adet beton havuz bulunmaktadır.

Bunlardan ayrı olarak da dişi ve steril yumurta üretiminde kullanılan bioteknikleri uygulamamızı sağlayan, iç/dış parazit incelemeleri ve basit teşhis yöntemlerini uygulayabildiğimiz laboratuarımız, tam kontrollü ilaç ve yem depoları, personelin rahat ve temiz bir ortamda yemek yemesine imkan veren yemekhane, teknik personelin çalışmalarını yürüttüğü idari ofisler ile misafirhanemiz bulunmaktadır.

Söğütlüdere Alabalık Yumurtası ve Yavru balık Üretimi tesisinde konularında uzman, alanlarındaki gelişmeyi yakından izleyen ve uygulayan dört Su Ürünleri Mühendisi, 1 Su Ürünleri teknisyeni, 34 deneyimli işçi ve dört gece bekçisi bulunmaktadır. Ayrıca Önder Alabalık bünyesindeki danışmanlardan da çalışmalar ve düzenlemelerle ilgili gerekli destek alınmaktadır.

Söğütlüdere tesislerimizde; yılın her ayında alabalık yumurtası üretimi yapılmaktadır.

Ürünlerimiz arasında tamamı dişi yada tamamı steril(kısır) yumurta ve doğal karışık cinsiyete sahip alabalık yumurtası bulunmaktadır. Anaç balıklarımız özel ıslah yöntemleri ile elde edilmiştir. Sahip olduğumuz su ve arazi avantajlarını tüm alabalık sektörünün hizmetine sunmayı tesis olarak en önemli görev olarak görmekteyiz. İşletmemizde 2003 yılında başlayan izlenebilirlik uygulamaları günümüze kadar hiç aksatılmadan ve geliştirilerek devam ettirilmektedir. Bu çalışmalarımız sahip olduğumuz GLOBALGAP sertifikası İLEDE ile belgelendirilmiştir.

İnsan gıdası üretiminde bulunan Önder Alabalık, , buna bağlı olarak en temel kural olan "güvenli gıda" üretme ilkesini tüm çalışmalarında bir an bile göz ardı etmeden bu tesiste de üretimini sürdürürken, sadece kendi yetiştiricilik tesislerinin yavru ihtiyacını karşılamakla kalmayıp, sektörde özellikle ihracat hedefli çalışan diğer yetiştirici firmaların da gereksinimlerini özenle karşılamaktadır. Bir yumurta ve yavru üretim tesisimiz olan Söğütlüdere kuluçkahanesinde, bekçisinden mühendisine tüm çalışanlar bu görevlerini en iyi şekilde yerine getirebilmek için olağanüstü gayret göstermektedirler.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
                       
                       
 
 
 
BİZE ULAŞIN TELEFON
Tel : 0 252 614 69 49 (pbx)
EMAIL
[email protected]
ADRES
Babataşı Mah.Muhammer AksoyBulvarı.No:2 Fethiye MUĞLA
   
Web Programlama Birdenbire