ÇUKURCAGÖZ ALABALIK ÜRETİM VE YETİŞTİRİCİLİĞİ  
   

Şirketimiz bünyesinde ki bu tesisimiz, büyük bir kısmı özel mülkü olmak üzere, toplam 26.000 metrekarelik alan üzerinde, Söğütlüdere köyü sınırları içerisinde, Asardibi mevkiinde kurulmuştur. Söğütlüdere’deki merkez üretim tesis 600 metre mesafede bulunmaktadır. Bu durum lojistik ve yönetim açısından çok büyük kolaylık sağlamaktadır.

Arazi eğimi, suyun kendi cazibesi ile tekrar kullanımına olanak sağlayacak eğimli bir yapıya sahiptir.  Tesis su ihtiyacının büyük bölümünü Çukurcagözü deresinden temin etmektedir. Suyun yıllık ortalama debisi 400 lt/sn  dolaylarında ve sıcaklığı da en yüksek  15 dereceye kadar çıkmaktadır.

Bu ana su kaynağının dışında, kuluçka dolapları ve yeme alıştırma tanklarında kullanılan biri 8 derece, diğeri 13 derece olan iki farklı ve küçük debilerde su kaynağından da yararlanılmaktadır.

Bu farklı su sıcaklıklarına sahip oluşumuz özellikle yumurtaların geliştirilmesinde ve yavru gelişiminde çok alternatifli hareket etmemizi sağlarken, şirket bünyesinde bulunan diğer tesislerimizin de çok daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır.

Tesisimizde aynı anda 11 milyon adet yumurta inkübe etmeye (uluçkulamaya) olanak veren 55 adet dikey akışlı dikdörtgen kuluçka dolabı, 120 adet yeme alıştırma polyester tank ve değişik ebatlarda 252 adet beton havuz bulunmaktadır.

Tesisimizin 300 ton/yıl üretim kapasitesi vardır. Çalışmalarımız Su Ürünleri Mühendisi, Su Ürünleri Teknikerleri dahil, konularında deneyimli toplam 12 kişilik personel ile gerçekleştirilmektedir.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
                       
                       
 
 
 
BİZE ULAŞIN TELEFON
Tel : 0 252 614 69 49 (pbx)
EMAIL
[email protected]
ADRES
Babataşı Mah.Muhammer AksoyBulvarı.No:2 Fethiye MUĞLA
   
Web Programlama Birdenbire